Female Results
Shot Put Results - Finals | |||||
---|---|---|---|---|---|
Place | Name | Mark | |||
1 |
Alexis Sudderth Lewis County |
28-09.50 | |||
2 |
Celia Monte Russell |
24-10.00 | |||
3 |
Jaisa Bailey Russell |
23-10.50 | |||
4 |
Katherine Ferguson East Carter |
22-10.00 | |||
5 |
Abby Bevins Boyd County |
22-00.00 | |||
6 |
Alex Stacy Raceland |
21-09.50 | |||
7 |
Esther Dendler Robertson County High School |
20-08.50 | |||
8 |
Avia Bays Greenup County |
20-02.00 | |||
9 |
Maddie Wells Russell |
19-08.00 | |||
10 |
Anastasia Case Robertson County High School |
19-04.50 | |||
11 |
Autumn Tolliver Greenup County |
18-09.50 |
Male Results
Shot Put Results - Finals | |||||
---|---|---|---|---|---|
Place | Name | Mark | |||
1 | David Harless Russell |
44-08.50 | |||
2 | Izack Messer East Carter |
40-05.50 | |||
3 | Austin Howard Lewis County |
40-00.50 | |||
4 | Evan Borroughs Raceland |
37-08.00 | |||
5 | Brady Blevins Greenup County |
36-09.50 | |||
6 | Allen Cooper East Carter |
35-09.50 | |||
7 | Cooper Howard Greenup County |
35-05.00 | |||
8 | Nate Manning Boyd County |
34-06.00 | |||
9 | Brennan Smith Russell |
33-08.50 | |||
10 | Reese Winters Raceland |
33-08.00 | |||
11 | Dylan Maddox Robertson County High School |
32-11.50 | |||
12 | Isaac Horsley Lewis County |
32-04.50 | |||
13 | Hunter Earlywine Robertson County High School |
32-01.00 | |||
14 | Jackson Brachett Greenup County |
31-10.00 | |||
15 | Jackson Kidwell West Carter |
31-06.50 | |||
16 | Kenton Lother Russell |
31-02.50 | |||
17 | Zyler Greene Greenup County |
31-02.00 | |||
18 | David Headlee Raceland |
29-08.00 | |||
19 | Xander Jenkins Raceland |
29-05.50 | |||
20 | Jackson Dickens Russell |
28-09.00 | |||
21 | Jude Cotton Raceland |
28-07.00 | |||
22 | Hunter Reffit West Carter |
28-02.50 | |||
23 | Austin Stamper Robertson County High School |
27-06.50 | |||
24 | Joshua Kees East Carter |
27-04.00 | |||
25 | Derek Williams West Carter |
27-02.50 | |||
26 | Calvin Dickens Russell |
26-03.50 | |||
27 | Leland Weinfurtner Russell |
25-10.00 | |||
28 | Manny Abrams Raceland |
24-06.00 | |||
29 | Matthew Kennedy Lewis County |
23-08.00 | |||
30 | Jimmy Sark Greenup County |
21-04.00 | |||
31 | Ellis Kidwell West Carter |
19-08.50 | |||
32 | Don Paguntalan Lewis County |
18-01.00 |